Wszystkiego zbzikowanego ;)

Kategoria: BZIK Opublikowano: poniedziałek, 01 styczeń 2018 Justyna Zimny-Frużyńska

Ukochana rodzinko, przyjaciele, znajomi, czytelnicy życzę Wam, abyście w ten nadchodzący rok weszli z radością w sercu i wiarą we własne możliwości. 

Czytaj więcej: Wszystkiego zbzikowanego ;)

Samozatrudnienie w MOF Tarnobrzeg

Kategoria: BZIK Opublikowano: poniedziałek, 03 luty 2020 Justyna Zimny-Frużyńska

W ramach konkursu RPO WP, działanie 7.3 umowę o dofinansowanie projektu „Wsparcie przedsiębiorczości na terenie MOF Tarnobrzeg” podpisała również Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Czytaj więcej: Samozatrudnienie w MOF Tarnobrzeg

Reklama to dla Gosi to chleb powszedni

Kategoria: BZIK Opublikowano: piątek, 29 grudzień 2017 Justyna Zimny-Frużyńska

Temat reklamy i kreowania wizerunku firmy nie jest tematem łatwym. Gosia agencję reklamy założyła, gdy jej syn miał roczek.

Czytaj więcej: Reklama to dla Gosi to chleb powszedni

Współpraca

Kategoria: BZIK Opublikowano: poniedziałek, 01 styczeń 2018 Justyna Zimny-Frużyńska

W ramach programów unijnych przewidzianych na lata 2014 – 2020 Polska otrzyma rekordową ilość pieniędzy. Oznacza to, że tysiące firm i organizacji będą mogły starać się o dotację. Kolejka firm starających się o dotację jest dość duża i trzeba pamiętać, że nie każda firma będzie miała równe szanse na uzyskanie dotacji unijnych. Nabory i konkursy dawno ruszyły. Niektóre priorytety już są na wyczerpaniu, dlatego warto się pośpieszyć i zrobić pierwszy krok, po to, aby już niebawem Twoja firma mogła się szybciej rozwijać dzięki dotacji unijnej. Koniecznie należy pamiętać, że dobre projekty nie powstają z godziny na godzinę. Aby napisać dobry wniosek potrzeba wielu tygodni żmudnej pracy. Sama procedura ubiegania się o dotacje nie jest skomplikowana, jednak dość łatwo jest popełnić mały błąd, przez który wniosek dotacyjny może zostać odrzucony. Dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalisty, który przypilnuje, aby cały proces pozyskiwania dotacji przebiegał w miarę bez większych kłopotów. Oferuję w tej kwestii współpracę składającą się z kilku etapów.

Etap I: Odszukam program i ustalę jakie dotacje są dla Twojej firmy najkorzystniejsze. W perspektywie 2014-2020 istnieje kilka programów operacyjnych, o których pisałam tutaj -> ROZWÓJ FIRMY Wsparcie przedsiębiorstw przewidziane jest w ramach licznych programów i działań. Wiele z programów operacyjnych czy poszczególnych priorytetów i działań wyklucza się nawzajem, przez co łatwo doprowadzić do sytuacji gdy weźmiesz jedną – mniej atrakcyjną dotację, która jednocześnie pozbawi Cię możliwości starania się o inną, bardziej korzystniejszą dla Twojego przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, iż nie w każdym przypadku za pieniądze z dotacji można zakupić określony rodzaj środków trwałych, np. towar, samochód. Są takie programy, w których jest to dozwolone, w innych jest wręcz zabronione. Pierwszy krokiem z Twojej strony to opowiedzenie mi o twojej inwestycji oraz tym czym się zajmujesz, a ja postaram się znaleźć dla Ciebie i twojego przedsiębiorstwa najkorzystniejsze rozwiązanie. 

Etap II: Jeśli dobrze orientujesz się w tematyce dotacji unijnych i wiesz dokładnie, z jakiego programu chcesz pozyskać dotację, mogę pominąć pierwszy etap i od razu rozpocząć konkretne działania w celu pozyskania dotacji dla Twojej firmy. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o współpracy. Koszty związane z przygotowaniem odpowiednich dokumentów (wniosku, biznesplanu, analiz) umożliwiających aplikowanie o dotację jest uzależniona od programu unijnego, w którym Twoja firma może aplikować oraz kwoty dotacji, o jaką zamierzasz się starać.

Etap III: Za moje usługi pobieram wynagrodzenie w dwóch etapach, dzięki czemu zabezpieczam moje i twoje interesy: 

  1. opłata wstępna pokrywająca koszty przygotowania odpowiednich dokumentów (wniosku, biznesplanu, załączników) oraz niezbędnego doradztwa w zakresie realizacji danej inwestycji i pozyskania dotacji;
  2. prowizja, uzależniona od wielkości projektu. Zwykle jest to ok. 3–4,5% wartości przyznanej Twojej firmie dotacji. Z prowizji firma rozlicza się dopiero po uzyskaniu decyzji o przyznaniu dotacji. Należy tutaj podkreślić, iż dotacja nigdy nie jest pewna na 100%, wnioski i biznes plany oceniają niezależne komisje, w których zasiadają ludzie, którzy z wiadomych tylko sobie powodów mogą negatywnie ocenić całe przedsięwzięcie.

Etap IV: W ramach podpisanej umowy wykonuje dla Ciebie wszystko, co związane jest z przygotowaniem dokumentów pod dotacje (przygotowuje biznes plan, wniosek aplikacyjny oraz wymagane załączniki) oraz udzielę Ci niezbędnych konsultacji w kwestiach uzyskania dotacji oraz związanych z rozwojem i prowadzeniem przedsiębiorstwa. 

Etap V: Cały czas monitoruje terminy naborów na konkretne programy, tak aby Twoja firma mogła jak najszybciej otrzymać dotację i podjąć planowane inwestycje.

Etap VI: Gdy otrzymasz pozytywną decyzję mogę także pomóc Ci w realizacji i rozliczeniu inwestycji, czyli będę zarządzać i rozliczać twój projekt.

Etap VII: Za wszystkie usługi wystawię rachunek, dzięki czemu wpłacone pieniądze będzie można wrzucić sobie w “koszty” Twojej działalności. W niektórych programach można wykorzystać do tego celu dotację, dzięki czemu korzystanie z moich usług może Cię nic nie kosztować, oprócz czasu i stresu ;)

Jeżeli Twoja firma już jest zainteresowana współpracą możesz do mnie napisać bezpośrednio na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.pl lub napisz do mnie przez formularz

Zapraszam do kontaktu,
Justyna Zimny-Frużyńska

Szkolenia

Kategoria: BZIK Opublikowano: poniedziałek, 18 grudzień 2017 Justyna Zimny-Frużyńska

Szkolenia:

Szkolenia dedykowane są do przedsiębiorstw i organizacji, które chcą się rozwijać oraz wzmacniać swoją pozycję rynkową, jednak aby to osiągnąć potrzebują indywidualnego podejścia. Szkolenia dostosowuję do potrzeb firmy/organizacji/grupy, są odpowiedzią na zagadnienia będące w kręgu zainteresowania przedsiębiorstwa, organizacji czy grupy osób. Dzięki zindywidualizowanemu podejściu mogę pozwolić sobie na zgłębienie teorii oraz uwzględnienie praktycznych aspektów zarządzania w Państwa firmy/organizacji.

Celem organizowanych przeze mnie szkoleń jest połączenie praktyki z doświadczeniem i teorią. W mojej ofercie szkoleniowej mogą Państwo znaleźć m.in. szkolenia w zakresie przygotowania biznes planu, przygotowania i rozliczania projektów, przedsiębiorczości, programów pomocowych Unii Europejskiej, pracy z generatorami wniosków aplikacyjnych oraz w SL2014. Organizowane są szkolenia indywidualne i grupowe, wewnętrzne oraz zewnętrzne, prowadzone we współpracy z zewnętrznymi firmami szkoleniowymi. Szczegółowy zakres szkoleń zależny jest od potrzeb szkoły, przedsiębiorstwa czy  organizacji. Udział w szkoleniach zawsze związany jest z konkretną potrzebą rozwojową i ma wesprzeć pracownika w realizacji celów biznesowych – przy planowaniu szkoleń zwracam uwagę na to, aby optymalnie zarządzać posiadanym budżetem przeznaczonym na te cele. 

Zakres, program, dobór wykładowców i formuła szkolenia całkowicie zależy od indywidualnych preferencji szkolonej firmy/organizacji. W ramach szkoleń dedykowanych możliwa jest organizacja zarówno większych konferencji jak i kameralnych seminariów, szkoleń kilkugodzinnych i  kilkudniowych oraz szkoleń cyklicznych.

Doradztwo:

Z myślą o małych i średnich firmach oferuję konsultację przy wyborze programów operacyjnych, z których może skorzystać firma. Podstawowy zakres doradztwa obejmuje analizę ekonomiczno-finansową przedsiębiorstwa oraz pomoc w opracowaniu biznes planów. W szczególnych przypadkach  oferuje specjalistyczne doradztwo dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. 

Do kogo: 

Biznesplan to element planowania strategicznego. Wytycza cele, metody działania oraz pomaga dokonać właściwego wyboru spośród kilku wariantów inwestycyjnych. Każdy kto planuję założyć własna firmę lub ubiega się o dofinansowanie do swojej firmy (np. na jej rozwój, na szkolenia dla pracowników) potrzebuje biznes planu. Projekt projekt powinien zawierać rzetelny obraz firmy, ale też musi przekonać o sukcesie tego przedsięwzięcia. Jeśli chcesz aby w Twoim biznes planie powiało optymizmem zgłoś się do mnie, pomogę Ci. Podczas spotkania zdobędziesz merytoryczną wiedzę w jaki sposób i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy pisaniu biznesplanów. Możesz być pewien, że po naszym szkoleniu Twój biznes plan będzie nie tylko profesjonalny, ale także zachęcający dla potencjalnego inwestora.

Ponadto moje szkolenia oraz wsparcie doradcze oferowane jest m.in.: uczniom i studentom, pracownikom oraz  wszystkim klientom z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ubiegających się o wsparcie z Funduszu Unijnych lub zewnętrznych.

Moje doświadczenie:

Moje doświadczenie trenerskie to ponad 6-letnia praca dydaktyczna. W latach od 01.02.2009 do 30.11.2015 byłam trenerem Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadziłam następujące przedmioty:

  • warsztaty europejskie,
  • zarządzanie finansami w projektach,
  • budżetowanie projektów,
  • metody i narzędzia organizacji projektów,
  • przygotowania projektów do UE.
  •