Nabór w ramach "Pro defensione, pro historia"

Kategoria: Dla NGO Opublikowano: wtorek, 07 sierpień 2018 Justyna Zimny-Frużyńska
View Comments

Jeśli znacie pasjonatów historii to program "PRO DEFENSIONE, PRO HISTORIA" jest właśnie dla nich.

Ma on na celu wzmocnienie rozwoju społeczności lokalnych poprzez wsparcie oddolnych inicjatyw obywatelskich o charakterze proobronnym i historycznym. Organizatorem programu jest Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej "PSAT", stanowi część realizacji programu FIO na lata 2014-2020, finansowanego z krajowych środków publicznych pochodzących z budżetu państwa

Program ten to szeroka gama działań edukacyjnych, animacyjnych i promocyjnych, mających wesprzeć osoby aktywne w obszarach działalności pożytku publicznego, związanych z szeroko rozumianą obronnością i popularyzacją historii. Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej "PSAT" planuje zorganizowanie i przeprowadzenie paneli dyskusyjnych, szkoleń i warsztatów na terenie całego kraju, których celem będzie wsparcie i zmobilizowanie osób kreatywnych ze środowisk proobronnych oraz historycznych do podniesienia jakości oraz ilości realizowanych projektów.

Program przewiduje dofinansowanie wszelkiego rodzaju aktywności popularyzujących historię oraz działania proobronne i patriotyczne tj:

Adresatami Programu są osoby indywidualne oraz członkowie grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, którym bliskie są wartości patriotyczne, obronne i aktywnie upamiętniają wydarzenia historyczne. Oferta jest dla tych, co chcą realizować swoje inicjatywy w środowisku lokalnym ale nie zawsze mają do tego środki materialne czy umiejętności.

Szczegóły znajdziecie na stronie Organizatora, w tym celu zapraszam Was TUTAJ

Odsłony: 561