DJ Nuki, czyli Rafał - człowiek orkiestra

Kategoria: BZIK Opublikowano: środa, 14, marzec 2018 Justyna Zimny-Frużyńska

Rafał to człowiek orkiestra: działa w OSP, jeździ motocyklem, wraz z żoną prowadzi agencję reklamową Ag-Raf, pracuje na etacie, a weekendy spędza na imprezach, jako DJ Nuki.

Czytaj więcej: DJ Nuki, czyli Rafał - człowiek orkiestra

Współpraca

Kategoria: BZIK Opublikowano: poniedziałek, 01, styczeń 2018 Justyna Zimny-Frużyńska

W ramach programów unijnych przewidzianych na lata 2014 – 2020 Polska otrzyma rekordową ilość pieniędzy. Oznacza to, że tysiące firm i organizacji będą mogły starać się o dotację. Kolejka firm starających się o dotację jest dość duża i trzeba pamiętać, że nie każda firma będzie miała równe szanse na uzyskanie dotacji unijnych. Nabory i konkursy dawno ruszyły. Niektóre priorytety już są na wyczerpaniu, dlatego warto się pośpieszyć i zrobić pierwszy krok, po to, aby już niebawem Twoja firma mogła się szybciej rozwijać dzięki dotacji unijnej. Koniecznie należy pamiętać, że dobre projekty nie powstają z godziny na godzinę. Aby napisać dobry wniosek potrzeba wielu tygodni żmudnej pracy. Sama procedura ubiegania się o dotacje nie jest skomplikowana, jednak dość łatwo jest popełnić mały błąd, przez który wniosek dotacyjny może zostać odrzucony. Dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalisty, który przypilnuje, aby cały proces pozyskiwania dotacji przebiegał w miarę bez większych kłopotów. Oferuję w tej kwestii współpracę składającą się z kilku etapów.

Etap I: Odszukam program i ustalę jakie dotacje są dla Twojej firmy najkorzystniejsze. W perspektywie 2014-2020 istnieje kilka programów operacyjnych, o których pisałam tutaj -> ROZWÓJ FIRMY Wsparcie przedsiębiorstw przewidziane jest w ramach licznych programów i działań. Wiele z programów operacyjnych czy poszczególnych priorytetów i działań wyklucza się nawzajem, przez co łatwo doprowadzić do sytuacji gdy weźmiesz jedną – mniej atrakcyjną dotację, która jednocześnie pozbawi Cię możliwości starania się o inną, bardziej korzystniejszą dla Twojego przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, iż nie w każdym przypadku za pieniądze z dotacji można zakupić określony rodzaj środków trwałych, np. towar, samochód. Są takie programy, w których jest to dozwolone, w innych jest wręcz zabronione. Pierwszy krokiem z Twojej strony to opowiedzenie mi o twojej inwestycji oraz tym czym się zajmujesz, a ja postaram się znaleźć dla Ciebie i twojego przedsiębiorstwa najkorzystniejsze rozwiązanie. 

Etap II: Jeśli dobrze orientujesz się w tematyce dotacji unijnych i wiesz dokładnie, z jakiego programu chcesz pozyskać dotację, mogę pominąć pierwszy etap i od razu rozpocząć konkretne działania w celu pozyskania dotacji dla Twojej firmy. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o współpracy. Koszty związane z przygotowaniem odpowiednich dokumentów (wniosku, biznesplanu, analiz) umożliwiających aplikowanie o dotację jest uzależniona od programu unijnego, w którym Twoja firma może aplikować oraz kwoty dotacji, o jaką zamierzasz się starać.

Etap III: Za moje usługi pobieram wynagrodzenie w dwóch etapach, dzięki czemu zabezpieczam moje i twoje interesy: 

  1. opłata wstępna pokrywająca koszty przygotowania odpowiednich dokumentów (wniosku, biznesplanu, załączników) oraz niezbędnego doradztwa w zakresie realizacji danej inwestycji i pozyskania dotacji;
  2. prowizja, uzależniona od wielkości projektu. Zwykle jest to ok. 3–4,5% wartości przyznanej Twojej firmie dotacji. Z prowizji firma rozlicza się dopiero po uzyskaniu decyzji o przyznaniu dotacji. Należy tutaj podkreślić, iż dotacja nigdy nie jest pewna na 100%, wnioski i biznes plany oceniają niezależne komisje, w których zasiadają ludzie, którzy z wiadomych tylko sobie powodów mogą negatywnie ocenić całe przedsięwzięcie.

Etap IV: W ramach podpisanej umowy wykonuje dla Ciebie wszystko, co związane jest z przygotowaniem dokumentów pod dotacje (przygotowuje biznes plan, wniosek aplikacyjny oraz wymagane załączniki) oraz udzielę Ci niezbędnych konsultacji w kwestiach uzyskania dotacji oraz związanych z rozwojem i prowadzeniem przedsiębiorstwa. 

Etap V: Cały czas monitoruje terminy naborów na konkretne programy, tak aby Twoja firma mogła jak najszybciej otrzymać dotację i podjąć planowane inwestycje.

Etap VI: Gdy otrzymasz pozytywną decyzję mogę także pomóc Ci w realizacji i rozliczeniu inwestycji, czyli będę zarządzać i rozliczać twój projekt.

Etap VII: Za wszystkie usługi wystawię rachunek, dzięki czemu wpłacone pieniądze będzie można wrzucić sobie w “koszty” Twojej działalności. W niektórych programach można wykorzystać do tego celu dotację, dzięki czemu korzystanie z moich usług może Cię nic nie kosztować, oprócz czasu i stresu ;)

Jeżeli Twoja firma już jest zainteresowana współpracą możesz do mnie napisać bezpośrednio na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.pl lub napisz do mnie przez formularz

Zapraszam do kontaktu,
Justyna Zimny-Frużyńska

Czy każdy może być animatorem opowie Marta, masterka animacji

Zawód animatora robi w naszym kraju coraz większą karierę. Kim właściwie jest animator? Nie ma jednej definicji, ale można podsumować, że jest to osoba, organizująca program animacyjny (np. w szkole, na weselu, w plenerze, pikniku rodzinnym, chrzcinach itp.).

Czytaj więcej: Czy każdy może być animatorem opowie Marta, masterka animacji

Wszystkiego zbzikowanego ;)

Kategoria: BZIK Opublikowano: poniedziałek, 01, styczeń 2018 Justyna Zimny-Frużyńska

Ukochana rodzinko, przyjaciele, znajomi, czytelnicy życzę Wam, abyście w ten nadchodzący rok weszli z radością w sercu i wiarą we własne możliwości. 

Czytaj więcej: Wszystkiego zbzikowanego ;)

Magda - Prezydent Kobiecego Klubu Motocyklowego AMAZONS WMC

Kategoria: BZIK Opublikowano: sobota, 06, styczeń 2018 Justyna Zimny-Frużyńska

Wszyscy wiedzą, że my kobiety jesteśmy bardzo waleczne. Na przestrzeni wieków walczyłyśmy o swoje prawa, o status społeczny. Udowadniamy, że możemy wykonywać każda pracę nawet tą niebezpieczną.

Czytaj więcej: Magda - Prezydent Kobiecego Klubu Motocyklowego AMAZONS WMC

Reklama to dla Gosi to chleb powszedni

Kategoria: BZIK Opublikowano: piątek, 29, grudzień 2017 Justyna Zimny-Frużyńska

Temat reklamy i kreowania wizerunku firmy nie jest tematem łatwym. Gosia agencję reklamy założyła, gdy jej syn miał roczek.

Czytaj więcej: Reklama to dla Gosi to chleb powszedni